Bir Bartender Nasıl Olunur

Spread the love

Bartender olmak çok heyecan verici, eğlenceli ve hatta iyi ücretli bir iş olabilir. Ancak, birçok barmen işi olmasına rağmen, herkesi kabul etmiyorlar. Bir barmen olarak çalışabilmek için belirli becerilere, karakteristiklere, deneyimlere ve hatta bazen de yeterliliklere ihtiyacınız vardır. Yani, eğer barmenlikle ilgileniyorsunuz ama bu sektörde nasıl kırılacağını bilmiyorsanız, barmen olmanın nasıl olacağı konusunda bilgi sahibi olabilrisiniz.

Bartender olmanın ayrıntılarını analiz etmeden önce, farklı barmen çeşitlerinin, farklı kariyerlerin ve her birinin farklı gereksinimleri olduğu gerçeğini vurgulamalıyız. Ne tür bir barmen olmak istediğinize bağlı olarak, farklı yeterlilik seviyelerine sahip olacaksınız, bazı kursları tamamlamış olacaksınız.Bartender çeşitlerini detaylı olarak inceleyelim:
Bartender:
ortalama barmen, biraları dökülen veya votka mikseri gibi basit “kokteyller” hazırlayan bir barmen. Ortalama bir barmen olarak çalışmak uzmanlık becerilerine ihtiyaç duymaz, ancak aynı zamanda maaş daha düşüktür.

Flair Bartender:
“yetenekli” olmayı bilir, bu da kokteyl hazırlarken barmen ekipmanıyla hokkabazlık gösteren akrobatik gösteriler sağlar. Barmen ve gece kulüplerinde bu tip barmen sıkça gereklidir.

Mixologists barmen:
Bu tur barmenler, gelişmiş kokteyllerin hazırlanmasında uzmandır ve geniş bir şarap, alkollü içki ve alkol kültürü bilgisine sahiptir. genellikle lüks barlar, restoranlar ve oteller için gereklidir.
Uzman mixologists aynı zamanda yetenekli barmenler de olabilirler. Açıkça, ortalama bir barmen olmak, yetenekli bir barmen ya da uzman bir mixologists olmaktan çok daha kolay. Sonuncusu daha fazla tecrübe, beceri ve genellikle nitelikler gerektirirken,

Yaş gereksinimleri
Her şeyden önce, minimum gereksinimleri karşılamanız gerekir: yaşınız. Alkol servisi yapacağınız için, en az 18 yaşında olmanız gerekir Eğer reşit değilseniz, barmenlik işini göremezsiniz, hatta ortalama bir barmen olarak bile değilsiniz. Bazı barlar reşit olmayan barmenleri kiralayabilir, ancak yasadışıdır ve açık bir iş sözleşmesi yoktur.
Yetenek gücü:

Eğer yetenekli bir barmen olmak istiyorsanız, tüm bu şişeleri hızla hareket ettirmek ve taşımak için kollarınızda çok fazla güce ihtiyacınız olacak.

Enerjik:
Bir barmen saatlerce ayakta durmak, etrafta dolaşmak, çok fazla kokteyl hazırlamak için dinc ve guclu olmaniz gerekli Bunu yapmak için çok fazla enerjiye ihtiyacınız olmali, ayrıca, yorgun olduğunuz müşterileri istediğiniz profesyonel izlenimi veremezsiniz

Arkadaşlık:
İyi bir barmen olmak istiyorsanız, arkadaş canlısı ve sempatik olmak esastır. Müşterilerin en iyi deneyime sahip olduğundan emin olmalısınız, bu yüzden insanlarla uğraşmaktan nefret ederseniz ve oldukça kolay isteklerle sinirleniyorsanız, belki de barmen sizin için doğru bir kariyer değildir.
Stresi yönetebilmek için: Bazen çok sayıda müşteriniz sabırsız, hizmet almayı bekleyecek ve son derece hızlı olmanız, aynı zamanda iyi bir iş çıkarmanız gerekir. Bu stres türüne dayanabiliyor musunuz? Eğer öyleyse, mükemmel bir barmen olabilir ve bu sektörde inanılmaz bir kariyer yapabilirsiniz.

Eğitim ve yeterlilik şartları
Artık “minimum” gereksinimleri analiz ettik, şimdi profesyonel bir barmen olmak için yapmanız gereken adımlar neler analiz edelim. İlki ihtiyacınız olan niteliklerdir. Barmen olmak için bazı sertifikalara veya niteliklere mi ihtiyacınız var? Kısa cevap evet . Birçok çeşit barmenlik sertifikası vardir: Bazıları sadece birkaç haftalık kurslar ve CV’nizden ziyade kişisel bilgileriniz için daha faydalı oluyorlar, bazıları ise daha seçici, pahalı ve katı ve büyük bir itibara sahip. Bu yüzden onların özgeçmişinizde bulunması kesinlikle çok yardımcı olacaktır (artı, çoğu, Avrupa Barmen Okulu gibi bu yeterliliğe sahip kişileri işe alan özel işveren çemberine sahiptir). Ayrıca, bu kurslar size kokteyl kültürü, onları yapma sanatı ve yetenekli barmenlik hakkında tam bir eğitim sağlar, bu nedenle yetenekleriniz için çok yararlı olacaktır.

Öyleyse, uzman bir bartender veya üst düzey mekanlarda çalışan yetenekli bir bartender olmak istiyorsanız, sertifikaniz size yardımcı olacak ve kariyeriniz için büyük bir destek sağlayacak ve eğer okul iyi bir şekilde tanınıyorsa muhtemelen size yardımcı olacaktır. iyi bir ilk baretnder işi bulmak cok daha kolaydir. Ancak, daha önce de belirttiğimiz gibi, bir yeterlilik zorunlu değildir. Deneyim cok onemli. Dolayısıyla, 5 yıllık deneyim veya bir kalifikasyon arasında seçim yapabiliyorsanız, birincisi muhtemelen daha değerlidir.bartender kariyer hedeflerin neler olduğuna bağlı. Ya “eğitim yolu” ya da “tecrübe yolu” ile barmen olabilirsiniz.

Eğitim yolu
Bir barmen olmak için bu yol oldukça basittir: iyi tanınmış bir barmenlik kursunda egitim almaniz cok faydali olacaktir, ders çalışın ve okul ağını kullanarak giriş seviyesi bir barmenlik işi bulurmaniz cok daha kolay olacaktir. Barmen kariyeriniz, uzman bir mikropolog ya da yetenekli bir barmen olmak kurs egitimi almak sizin icin cok faydali olabilir.Endüstri ile ilgili geniş bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.Ortalama bir barmenlik okuluna kayıt yapacaksanız, CV’nizde neredeyse değersizdir.Gerçekten tanınmış okullar çok paraya mal olur.Elbette bir kurs yaptıktan sonra emin olacağınızı düşünmeyin, Deneyim hala en değerli varlıktır.

Barmenlik işlerini nerede bulabilirim?
Ya deneyiminiz varsa ve bir miksolog ya da deneyimli bir barmen olarak daha üst düzey bir iş bulmak istiyorsanız ya da yolunuzu çalıştırmak ve bar back ya da garson gibi bir başlangıç rolü bulmak istiyorsanız, sitemizde uyu olup cv bilgileriniz ekleyebilirisiniz
misafirperverliği adayları ve kaliteli işverenleri birbirine bağlar. Uygulamada, başlangıçta ya da bir sonraki adımı arıyorsanız, barlar, barlar, restoranlar ve otellerdeki yüzlerce işi bulabilirsiniz.